piątek, 7 sierpnia 2015

Sierpniowy biegun zimna

Reportersko donoszę, że upał stale się wzmaga (choć podobnież ten zaczyna się od 30 stopni C). Teraz za oknem w cieniu mam 28 stopni. Ot, suwalski biegun zimna.

6 komentarzy:

 1. U nas chyba znacznie gorzej i za oknem i przed oknem.
  Wczoraj kiedy wychodziłam z pracy termometr w aucie pokazywał 44

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Julko, przez chwilkę można było u nas odsapnąć,,,dziś znowu zaczyna grzać, dobrze, że nocą można głębiej odetchnąć:)))

   Usuń
 2. Trafiłam tu dość przypadkowo - idąc w ślad za twoim wpisem na innym blogu. Piszesz z Suwalszczyzny ,a więc przypuszczam ,że zdjęcie ponad sierpniowym biegunem zimna - to najpiękniejsze jezioro,jakie znam - Wigry. ?

  Pozdrowienia z Rotterdamu

  Basia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Basiu, bardzo mi będzie milo częściej Cię tu gościć. A to jezioro to Serwy, jeśli nigdy go nie widziałaś to polecam-ma latem niezwykła szmaragdową barwę, piękne dno i czyste plaże niezwykle przyjazne dzieciom - dłuuugo płytko i ze złotym piaskiem na dnie:))

   Usuń
 3. Niestety jeziora Serwy nie widziałam. Byłam parokrotnie w okresie studiów w malowniczej wiosce Bryzgiel nad Wigrami. Wrażenia niezapomniane. Ale od dawna nie ma mnie już w Polsce. I ponieważ niestety klimat zmienia się wszędzie i lata zaczynają być w wielu regionach Europy zbyt gorące i uciążliwe - staram się nie organizować wyjazdów letnich w kierunkach miejsc upalnych :)

  Dziękuję za zaproszenie :)

  Basia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przynajmniej raz w miesiąću przejeżdżam przez Bryzgiel-wioseczka rośnie w siłę i...miejsca wakacyjne:))) Nasze suwalskie lato bywa zwykle łagodniejsze ,,,w tym roku daje nam popalić, w całej Polsce. A Serwy trzeba zobaczyć koniecznie....wrzesień odziera z upału i ubiera Serwy w cudne kolory jesieni- najpiękniej je widać z miejscowości Serwy, Sucha Rzeczka czy Mołowiste::)))

   Usuń